2018-04-22     Łukasza, Kai, Nastazji     * Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy *

Seniorzy: Kraków - Piekary


28 maja br. byliśmy na wycieczce w Krakowie, gdzie zwiedziliśmy najstarsze obiekty miasta oraz dzięki przewodnikowi Wojewódzkiej Biblioteki w Krakowie poznaliśmy historię starego Krakowa. Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000”, kąpiel w basenie
i wspólne grillowanie.

Na zielonym wzgórzu w podkrakowskiej wiosce w Piekarach zwiedziliśmy kompleks budynków, w skład którego wchodzi kościół pw. Narodzenia Pańskiego, budynek szkoły, hala sportowa, kryta pływalnia, boiska sportowe, domki internatu oraz budynek administracji.

Centrum „Radosna Nowina 2000” powstało dzięki utworzeniu Fundacji im. ks. Kazimierza Siemaszki przez ks. Bronisława Sieńczaka i wsparcia Fundacji przez panią Józefinę Gebert konsula Szwajcarii.

Liceum Ogólnokształcące w Piekarach zrzesza młodzież z różnych stron Polski i z zagranicy. Idąc za przykładem ks. Siemaszki szkoła wspiera uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a szczególnie osoby pochodzące z małych miejscowości oraz środowisk wiejskich.

Na zakończenie ks. Janusz Oćwieja CM poprowadził nabożeństwo majowe. Po wspólnej fotografii pełni wrażeń
i szczęścia wracaliśmy do domów. Wyjazd był zwieńczeniem projektu realizowanego przez Gminną Bibliotekę pn. "O finansach w bibliotece... -IV edycja"

     

 

     

 

     

Autor: Zofia Pawłowska
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska