2018-04-22     Łukasza, Kai, Nastazji     * Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy *

Nowy system biblioteczny

Co nowego czeka na czytelnika :)

Pełną parą ruszył projekt współfinansowany przez Unię Europejską „Budowa zintegrowanego systemu informacji
z zarządzania zbiorami 33 bibliotek publicznych w woj. małopolskim z użyciem technologii teleinformatycznych”
.
Z dniem 1 września przeszliśmy w pełni, jako pierwsza biblioteka w powiecie, na nowy system biblioteczny SOWA 2!!

Zmian jest dużo, wszystkie z myślą o czytelnikach. Co ważne na razie nie ulegają zmianie karty czytelnicze, które Państwo posiadają. Na stronie internetowej doszła nowa opcja za pomocą której można już przeglądać cały nasz księgozbiór. Na dniach zostanie dołączony księgozbiór z filii na Mystkowie.  Uruchomiony został portal umożliwiający wyszukiwanie pozycji bibliotecznych we wszystkich bibliotekach wraz
z filiami, które biorą udział w projekcie. Strona internetowa portalu to http://www.powiat-nowosadecki.sowwwa.pl/.

Mają teraz Państwo możliwość logowania się na własne konta biblioteczne, aby sprawdzić pozycje wypożyczone, aby wyedytować dane do kontaktu. System przewiduje możliwość zamówień i rezerwacji, na dzień dzisiejszy, opcja ta jest jeszcze wyłączona. Bardzo ważna informacja prosimy o uzupełnienie pola z adresem e-maila. Będziecie wtedy drodzy czytelnicy informowani drogą mailową o zaległościach, o stanie waszych zamówień i rezerwacji.

Parę słów jeszcze o Waszych kontach, czyli mały tutorial jak się na nie zalogować :). Opcja do logowania znajduje się w naszym katalogu online jako ostatnia zakładka o nazwie „Konto”. Domyślnie loginem każdego czytelnika jest jego imię i nazwisko, natomiast hasło jest to ciąg cyferek. I tak jeśli ktoś przy zakładaniu karty czytelnika podał nam prawidłowo całą datę urodzin hasłem będzie data urodzin zaczynając od roku, np. Pan Jan Kowalski urodzony 1 kwietnia 1960 roku, będzie posiadaczem loginu: Kowalski Jan i hasła: 19600401. Hasło po pierwszy zalogowaniu można zmienić a nawet należy!! W razie jakichkolwiek problemów z zalogowanie prosimy o kontakt osobisty albo e-mailowy gbpkamionkaw@poczta.onet.pl.

Autor: GBP Kamionka Wielka
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska