2021-08-12     Hilarii, Juliana, Lecha     * Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy *

Już potrafią lepić pierogi! - Warsztaty kulinarne

30 wrzesień 2020 roku.

30 września 2020 roku odbyły się międzypokoleniowe warsztaty lepienia pierogów. Kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich z Kamionki Wielkiej zaprosiły wszystkich chętnych do wspólnego gotowania. Propozycją były warsztaty lepienia pierogów. Uczestnicy warsztatów poznały sekretne tajniki lepienia pierogów, które zdradziły panie z KGW. Podczas warsztatów uczestnicy starały się, aby każdy wyszedł im jak najpiękniej. Po części teoretycznej i praktycznej nastąpił najbardziej oczekiwany moment, czyli degustacja przygotowanych wspólnie wyrobów. Były pierogi
z pokrzywy, szpinaku, ruskie, z kapustą, z kaszą gryczana, śliwka, więc każdy mógł trafić na swoje ulubione.

Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach Programu, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach projektu grantowego pt. „Poszerzenie oferty rekreacyjnej na terenie LGD „KORONA SĄDECKA” – rozwój infrastruktury wraz z organizacją zajęć rekreacyjnych dla mieszkańców obszaru LGD, w związku z zadaniem pn. „Pamiętając o przeszłości – tworzymy przyszłość”
- oferta rekreacyjna dla mieszkańców obszaru LGD
.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”